اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شنبه 17 تیر 1402

بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد

نائب رئیس انجمن داروسازان تهران خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات حوزه دارو دخالت نهادهای متعدد است. در این برنامه باید وزیر اقتصاد و آقای سیاح حضور داشتند و به مردم پاسخگو بودند.


به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، برنامه «پرسشگر» با محوریت آموزش های عمومی در حوزه درمان و سلامت پنج شنبه 14 تیرماه ساعت 21 روی آنتن شبکه آموزش رفت. 
غلامرضا رضوانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و بهمن صبور، نائب رئیس انجمن داروسازان تهران به صورت حضوری، همچنین دکتر عبدالله زاده ، عضو هیئت مدیره سندیکای توزیع کنندگان صنایع داروی انسانی و مرتضی خیرآبادی عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان داروهای انسانی به صورت تلفنی در این برنامه به بحث و گفتگو پرداختند.
در ابتدای این بحث دکتر عبدالله زاده تاکید کرد: هزینه تولید دارو متاثر بر تورم کلی حاکم بر اقتصاد کشور است و مشکل تنها کمبود ارز در این حوزه نیست.
وی با اشاره به کمبود دارو گفت: برای کمبودها باید پیش بینی درستی داشته باشیم و اینکه ما منتظر کمبود دارو در داروخانه ها باشیم و سپس تصمیم بگیریم اشتباه است. او درباره وضعیت انبارهای ذخیره دارو اشاره داشت که برای 40 روز داروی ذخیره شده داریم و به طور کلی وضعیت ذخیره چندان مناسب نیست.
در ادامه این برنامه بهمن صبور ، نائب رئیس انجمن داروسازان تهران خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات حوزه دارو دخالت نهادهای متعدد است . 
وی اشاره کرد:در این برنامه باید وزیر اقتصاد و آقای سیاح حضور داشتند و به مردم پاسخ گو بودند. چرا که تصمیم های این افراد باعث بروز چنین مشکلاتی در حوزه دارو شده است . 
بهمن صبور افزود: یکی از مشکلات مهم ما در این حوزه این است که هماهنگی بین نهادهای مختلف دخیل در حوزه دارو وجود ندارد و نمونه اش را می توان در مورد طرح دارویار مشاهده کرد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

«گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود زنگ استکبار ستیزی در شبکه آموزش تمدید مهلت شرکت در دومین رویداد ملی ستاپ گفتگوی شبکه خبر با مدیر شبکه آموزش سیما در «پرسشگر» بررسی می شود؛ اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در قتل‌عام بیماران، به‌ویژه کودکان و زنان بی‌پناه در بیمارستان المعمدانی غزه را محکوم می نماییم بلاتکلیفی موضوع "همراه‌سرای بیمارستان‌ها" آموزش اصول بازیگری به کودکان در«یکی بود یکی نبود» وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها