اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 30 خرداد 1402

برای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت؛ همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوی صالح

تفاهم نامه همکاری بین شبکه آموزش سیما و سازمان مدارس الگوی صالح صبح امروز ۳۰ خرداد ماه امضاء شد.

امضای تفاهم نامه همکاری بین شبکه آموزش سیما و سازمان مدارس الگوی صالح صبح امروز ۳۰ خرداد ماه با حضور علي عبدالعالی مدیر شبکه آموزش و مرتضي فاطمی نژاد، مدير عامل موسسه علمي رزمندگان اسلام و جانشين سازمان مدارس الگوی صالح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش در ابتدای این نشست با بیان اینکه مدرسه تلویزیونی برای مردم ایران و با هدف عدالت آموزشی فعالیت مي كند، گفت: سال‌هاست که از عدالت آموزشی صحبت می شود، اما در میدان عمل کاري صورت نگرفته ، کارشناسان و مسئولین بلند پایه بار‌ها تاکید کرده‌اند که وضعیت مدارس غیر دولتی به مراتب بهتر از وضعیت مدارس دولتی شهری است و وضعیت مدارس دولتی شهری به مراتب بهتر از مدارس دولتی روستایی و عشایر است.

مدیر شبکه آموزش اظهار کرد: امسال بنا شد مدرسه تلویزیونی ایران از بدنه دولت حمایت شود و اعتباري برای تولیدات فاخر مدرسه تلویزیونی ایران در نظر گرفته شود، اما در نهایت آنچه که به ما پرداخت شد کم‌تر از ده درصد از اعتبار اصلی مورد توافق سازمان و دولت بود. اینگونه می‌شود که بدون هيچ اغراقي باید گفت شاید عزم جدی برای تحقق عدالت آموزشی آن طور که باید، در حال حاضر وجود ندارد،

عبدالعالی ادامه داد: در بسیج مجموعه فاخری به نام دانوین وجود دارد که در راستای تحول و عدالت آموزشی تولید شده است و سازمان بسیج مستضعفین. این مجموعه بسیار فاخر را به عنوان هدیه به رسانه ملی و در حقیقت به مردم شریف ایران تقدیم کرد. بايد معترف بود هر کجا که نگاه بسیج و بسیجی پای کار آمده کار‌ها به نتیجه رسیده است.

وی افزود: در نظرسنجی معتبر مرکز تحقیقات صداوسیما در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ مدرسه تلویزیونی ایران رتبه یک سیما را به غیر از سریال‌ها به خود اختصاص داده که این اتفاق فوق العاده مبارکی است. اتفاقات و خبر های خوبی در شبکه آموزش سیما در حال رقم خوردن است و تا آخر امسال هم برنامه‌ای با موضوع معرفی مدرسه‌های دارای الگوی موفق روی آنتن می‌رود كه اميدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گيرد.

سازمان مدارس الگوی صالح به دنبال عدالت آموزشی

فاطمی نژاد، جانشين سازمان مدارس الگوی صالح با بیان اینکه داشتن دغدغه آموزشی و نگاه عدالت محور اهمیت بسزايي دارد و نگاه سازمان مدارس الگوی صالح به دنبال تحقق این خواسته ارزشمند است که دستگاه‌های مختلف در راستای تحقق سند تحول، آموزش و پرورش را تنها نگذارند ما هم چند سالی است که مجدانه و عالمانه سعی کردیم زیست بوم الگو و قابل تسری از آموزش و پرورش انقلاب اسلامی مانند حرکت بر مدار فناوری و تکنیک‌های جذاب‌سازی آموزش‌وپرورش، را ارائه دهیم.

جانشين سازمان مدارس الگوی صالح ادامه داد: اگر بخواهیم الگوی آموزش و پرورش آینده انقلاب اسلامی را عملیاتی کنیم قطعا باید رسانه به عنوان یک اصل مد نظر گرفته شود. تفاهم نامه‌ای که امروز امضاء شد سرعت و گستره همکاری شبکه آموزش و سازمان مدارس الگوي صالح را بيشتر كرده و ما با تلاش و انگيزه بيشتر سعي در عملي كردن عدالت آموزشي خواهيم داشت.

فاطمی نژاد بیان داشت که در طول سال گذشته؛ عملکرد شبکه آموزش فوق العاده عالی بوده و ما این را در سطح کشور به عینه مشاهده کرده­ایم.

فاطمی‌نژاد با بیان اینکه رسانه ملی باید بر روی عدالت آموزشی پافشاری کند و سوداگری‌های آموزش را کنار بزند تصریح کرد: بسیاری از آموزش‌هایی که در آموزشگاه‌های با هزينه هاي هنگفت آموزش داده مي شوند در شبکه آموزش به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گيرد و این یعنی عمل به شعار های انقلاب اسلامی.

دسته بندی:

آخرین اخبار

«گیومه» ای در عدالت آموزشی پیشنهاد مجری صداوسیما به رئیس جمهور: ابتدای جلسات هیئت دولت را هر روز به یک معلم اختصاص دهید و به همراه وزرا به احترامش بایستید! در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سریال «سوادیاران» نشانگر اهتمام رسانه‌ملی به بحث سوادآموزی آیام شهادت جانگداز بانوی سرور عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)را تسلیت عرض مینماییم آموزش کتیبه دوزی تا رویه کوبی مبل در "شبکه ماه" دانشگاه فرهنگیان موضوع مورد بحث «پرسشگر» بررسی چالش ها و فرصت ها ی پرورش زنبوردر«پرسشگر» رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان: مسابقه «هوش یار» فاصله دسترسی دانش آموزان به مدارس سمپاد را کم کرد «شهر به شهر» همراه با شبکه آموزش وزیر آموزش و پرورش: روز جهانی دیابت با«دکترسلام» پخش اختتامیه جشنواره ملی الگوهای تدریس برتر کشورازشبکه آموزش « یک مدرسه، یک معلم، یک ایران »آماده نمایش شد رویکرد شبکه آموزش همواره تحقق عدالت آموزشی است اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره تلویزیونی جام جم منصوب شدند آغاز پخش مجموعه جدید شبکه آموزش «سواد یاران» به جنگ بی‌سوادی می رود زنگ استکبار ستیزی در شبکه آموزش تمدید مهلت شرکت در دومین رویداد ملی ستاپ گفتگوی شبکه خبر با مدیر شبکه آموزش سیما در «پرسشگر» بررسی می شود؛ اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در قتل‌عام بیماران، به‌ویژه کودکان و زنان بی‌پناه در بیمارستان المعمدانی غزه را محکوم می نماییم بلاتکلیفی موضوع "همراه‌سرای بیمارستان‌ها" آموزش اصول بازیگری به کودکان در«یکی بود یکی نبود» وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش باید راهبرد اول کشور باشد/آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکسان می‌شود نواخته شدن زنگ مدرسه از شبکه آموزش سیما آغاز ماه مهر آغاز سال تحصیلی وبهار علم و دانش مبارکباد انعقاد تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و شبکه آموزش درباره بازماندگان ار تحصیل مداحی و خاطره گویی 70 مداح اصیل خوان و پیش کسوت در برنامه رسم اهل ادب اعطای کمک هزینه سفر به کربلا در برنامه «با کربلا» ساختار متفاوت «با کربلا» با دیگر برنامه های مناسبتی بررسی حال‌و‌هوای یک شبکه تلویزیونی آموزش سلامت از دریچه نگاه «دکتر سلام» بازدید مدیر شبکه آموزش از پشت صحنه برنامه "سوادیاران" پوستر دومین رویداد ملی ستاپ «سکوی تحول آموزش و پرورش»رونمایی شد/ حمایت از استارت آپ های تربیتی آموزشی تا سقف 10 میلیارد تومان عوامل برنامه «دکترسلام» روی خط 162 برنامه شیرازه در برنامه «پرسشگر»شبکه آموزش بررسی می شود پایتون را رایگان آموزش ببینید این هفته در دکتر سلام چه می گذرد؟! در گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده برنامه محرمی شبکه آموزش مطرح شد فرهنگسازی «با کربلا» «نوای عاشقی» در شبکه آموزش می پیچد اعلام ویژه برنامه های محرم شبکه آموزش رونمایی از لوگو جدید شبکه آموزش همزمان با روزمباهله «شبکه ماه» شبکه آموزش در روزهای تابستان بهمن صبور: وزیر اقتصاد باید برای مشکل کمبود دارو در کشور پاسخگو باشد معاون سیما با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی: «شبکه ماه» مکمل آموزش دانش آموزان است مهر محمدی: عدالت چیزی جز تامین فرصت‌های یادگیری کیفی برای آحاد دانش‌آموزان نیست در گفت‌وگوی «قاب‌کوچک» با علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش مطرح شد نگاهی به چالش های حوزه بهداشت و درمان با “پرسشگر حوزه سلامت “ پخش دعای عرفه از شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها