اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 2 اسفند 1401

«هوشیار» گامی برای تحقق عدالت آموزشی

   عدالت آموزشی به معنای دسترسی یکسان و برابر همه به آموزش است، این روزها با همراهی تلویزیون و آموزش‌و پرورش بال‌های پرواز برای آموزش هرچه بهتر گشوده شده است و این دو نهاد و سازمان با همراهی یکدیگر سعی بر این دارند که به تحقق این موضوع بکوشند.

عدالت آموزشی به معنای دسترسی یکسان و برابر همه به آموزش است. از لحاظ انسانی مقوله عدالت از موضوعات محوری ادیان الهی به شمار می‌آید. همه ما می‌دانیم رسیدن به عدالت فراگیر به عنوان یک شاخصه معیار اسلامی تنها با کمک سرمایه انسانی به‌دست خواهد آمد. عدالت آموزشی در ایران بر کودکان که سرمایه‌ انسانی اصلی کشورهستند متمرکز است.
شبکه آموزش این روزها برنامه‌های متعددی برای عدالت آموزشی و ایجاد بستری برای آموزش بهتر با هدف یکپارچه سازی عدالت آموزشی با همراهی آموزش و پرورش دارد که نمونه آن را در برنامه مدرسه تلویزیونی ، کنکور مدرسه و .... دیگر طرح ها دیده می‌شود.

حال قرار است با کمک معاونت استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش برنامه جدیدی با نام هوشیار از تاریخ 17 اسفند ماه در شبکه آموزش پخش شود که این برنامه در 50 قسمت نکات علمی و آموزشی را برای آموزش بهتر دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

این برنامه با نام « هوشیار » قرار است در 50 قسمت به صورت کاملا رایگان با همراهی بهترین معلمان از تلویزیون پخش شود.

اگر به شکل‌گیری مدرسه تلویزیونی و در ادامه آن ادامه فعالیت آن بنگریم به این نتیجه می‌رسیم شیوع ویروس کرونا باعث شد که پلتفرم‌ها، شبکه‌های اینترنتی و همچنین تلویزیون کمک شایانی به مقوله آموزش در کشور کنند آن روزها تدریس به صورت فیزیکی و رو در رو امکان پذیر نبود و تمام دنیا به دنبال آن بود که راه‌های جدیدی را برای تدریس بهتر به دانش آموزان داشته باشد.

در آن روزها بار دیگر کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی و تقویت پژوهش علمی و عملی، تقویت مدرسه‌محوری و تحول در تالیف و ساختار کتب درسی از مهمترین چالش‌های پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت کشوربود.

اما با شکل‌گیری شبکه شاد و تغییر رویکرد شبکه‌آموزش با ساخت برنامه‌های چون مدرسه تلویزیونی این روند ساختار مناسب‌تری نسبت به گذشته به خود گرفت و تلویزیون با کمک 64 میلیون تلویزیونی که در سرتاسر کشور بود به فراگیر شدن آموزش کمک بسیاری کرد.

حال اگر بار دیگر به موضوع هم صدایی آموزش‌و پرورش و تلویزیون در مقوله عدالت آموزشی بنگریم متوجه این موضوع می‌شویم این دو رکن با استفاده از مزایای یکدیگربه طرح‌های نوعی برسند که نمونه آن در مدرسه تلویزیونی دیده می‌شود.

این بار تلویزیون قصد دارد با ساخت برنامه‌ای چون «هوشیار» یک گام جلوتر بروند و برای دانش‌آموزان باهوشی که توانایی حضور در کلاس های تقویتی را ندارند به عدالت آموزشی کمک کند .

دسته بندی:

آخرین اخبار

ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش مدیر تامین برنامه شبکه آموزش سیما منصوب شد کاهش تلفات جاده‌ای در برنامه فقط «به خاطر من» در شبکه آموزش «ژرفاخند» برنامه ماه رمضان شد آموزش استعدادهای درخشان در مسابقه «هوش یار» «آوای رمضان» از نیمه شب تا سحرهای ماه رمضان مهمان خانه های ایرانی آشنایی با درمان های طب سنتی ایرانی در «دکتر سلام» مدرسه‌ای به وسعت ایران؛ عدالت آموزشی سوغاتی که کرونا با خود به همراه آورد مسابقه تلفنی مدرسه از شبکه آموزش پخش می شود؛ رقابتی تخصصی برای دانش آموزان پایه اول تا ششم تفاهم نامه همکاری فیما بین سازمان نظام پزشکی کشور و شبکه آموزش سیما امضا شد تحریک حس کنجکاوی مخاطبان با «رادیکال 7» «هوشیار» گامی برای تحقق عدالت آموزشی طرح شبکه آموزش سیما برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی» نشست خبری آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با حضور دکتر عبدالعالی سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در برنامه «رویش»:رسانه ابزار اصلی آموزش و ترویج است بررسی دستاوردهای انقلاب در حوزه پزشکی با «دکتر سلام» حضور عوامل «مدرسه تلویزیونی ایران» در ۱۶۲ پویش «ایران 1430» در قاب شبکه آموزش پویش دست‌های مهربان در دکتر سلام میهمان و موضوعات هفته اول بهمن ماه 1401 همکاری بنیاد علم ایران و شبکه آموزش سیما میهمان و موضوعات هفته سوم دی ماه 1401 برنامه دکتر سلام سردار دل‌ها «پرستاره» را نورانی می‌کند مجموعه «زندگی بهتر» روی آنتن شبکه آموزش پویش «دست های مهربان» در شبکه آموزش “پرستاره” شبکه آموزش در شب یلدا «قصه ما» مخاطبان در شب یلدا شنیدنی می شود نازایی و درد زانو دو موضوع مهم برنامه های شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی، مروج فرهنگ ایرانی اسلامی در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها