اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 2 اسفند 1401

طرح شبکه آموزش سیما برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

مدیر شبکه آموزش سیما از برنامه‌ریزی این شبکه برای استفاده از ظرفیت دانشجویان خبر داد.

 

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، درباره برنامه‌های این شبکه برای سواد‌آموزان گفت: پیش از این در دهه‌های شصت و هفتاد و به موازات فعالیت نهضت سوادآموزی در کشور، تلویزیون نیز برنامه‌های ویژه‌ای را برای این قشر تولید و پخش می‌کرد. با توجه به کاهش قابل‌توجه نرخ بی‌سوادی، فعالیت‌های نهضت سوادآموزی نیز شکل دیگری پیدا کرد. به تبع این کاهش مخاطب، تلویزیون هم برنامه‌هایی از این جنس را روی آنتن ندارد.

** وقتی سوادآموزان پای تلویزیون نشستند

وی اظهار کرد: البته باید به یک نکته جالب هم اشاره کنم؛ پس از پخش برنامه «مدرسه تلویزیونی ایران» عوامل این برنامه در واحد روابط عمومی سیما و سامانه ۱۶۲ پاسخگوی تماس‌های مخاطبان بودند. برایمان جالب بود که بسیاری از میانسالان و سالمندانی که سواد نداشتند و یا در مراحل ابتدایی سوادآموزی هستند مخاطب این برنامه‌ها بوده‌اند و اتفاقاً سطح سوادآموزی آن‌ها بالا هم رفته است. به عبارت دیگر در شرایطی که فضای فعالیت نهضت سوادآموزی مثل قبل گسترده نیست، مدرسه تلویزیونی ایران تا حدی این خلاء را پر کرد.

عبدالعالی افزود: ما در ابتدا این نیت خیر را برای برنامه تعریف نکرده بودیم، اما وقتی این استقبال را دیدیم حساس شدیم. در دو استان پیمایشی انجام شد که به ما نشان داد افرادی که با این ویژگی‌ها پای مدرسه تلویزیونی ایران می‌نشینند قابل‌توجه هستند.

مدیر شبکه آموزش افزود: بنابراین فکر نمی‌کنم طراحی جداگانه‌ای برای این گروه از مخاطبان نیاز باشد و همین برنامه برای نوسوادان هم جواب می‌دهد.

طرح شبکه آموزش سیما برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان


** دانشجویانی که می‌توانند معلم‌یار تلویزیون شوند

عبدالعالی درباره چگونگی استفاده از ظرفیت دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای پیشبرد برنامه‌های شبکه آموزش نیز گفت: ما جلسات منظمی با رئیس دانشگاه فرهنگیان و اساتید این دانشگاه داریم. یک طرح جهادی را هم تعریف کرده‌ایم که بر مبنای آن، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مناطق محروم به عنوان «معلم‌یار» مدرسه تلویزیونی ایران فعالیت کنند و این حضور آن‌ها به عنوان کارورزی یا بخشی از دروس عملی تعریف شود. یعنی چیزی شبیه به همان دوره انترنی دانشجویان پزشکی که در بیمارستان‌ها و مناطق محروم، دوره کارورزی خودشان را سپری می‌کنند.

وی درباره موانع راه‌اندازی «شبکه آموزش ۲» با محوریت آموزش دروس کنکور با وجود پیگیری‌های مستمر نیز گفت: نمی‌دانم مانع اصلی چیست، اما آن چیزی که می‌دانم و می‌توانم بر پایه آن برنامه‌ریزی کنم این است که ما از حیث نیروی انسانی متبحر، تجهیزات فنی و ایده‌پردازی مشکلی نداریم. یعنی راه اندازی این شبکه بار مالی سنگینی برای مجموعه سازمان صداوسیما نخواهد شد. با همین ظرفیت می‌توانیم شبکه آموزش ۲ را نیز راه اندازی کرده و برنامه‌های باکیفیتی را نیز ارائه کنیم.

لازم به یادآوری است، «مدرسه کنکور ایران» به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی شبکه آموزش و با هدف تحقق عدالت آموزشی از دیروز (شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱) و همزمان با عید مبعث روی آنتن این شبکه رفت.

دسته بندی:

آخرین اخبار

ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش مدیر تامین برنامه شبکه آموزش سیما منصوب شد کاهش تلفات جاده‌ای در برنامه فقط «به خاطر من» در شبکه آموزش «ژرفاخند» برنامه ماه رمضان شد آموزش استعدادهای درخشان در مسابقه «هوش یار» «آوای رمضان» از نیمه شب تا سحرهای ماه رمضان مهمان خانه های ایرانی آشنایی با درمان های طب سنتی ایرانی در «دکتر سلام» مدرسه‌ای به وسعت ایران؛ عدالت آموزشی سوغاتی که کرونا با خود به همراه آورد مسابقه تلفنی مدرسه از شبکه آموزش پخش می شود؛ رقابتی تخصصی برای دانش آموزان پایه اول تا ششم تفاهم نامه همکاری فیما بین سازمان نظام پزشکی کشور و شبکه آموزش سیما امضا شد تحریک حس کنجکاوی مخاطبان با «رادیکال 7» «هوشیار» گامی برای تحقق عدالت آموزشی طرح شبکه آموزش سیما برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی» نشست خبری آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با حضور دکتر عبدالعالی سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در برنامه «رویش»:رسانه ابزار اصلی آموزش و ترویج است بررسی دستاوردهای انقلاب در حوزه پزشکی با «دکتر سلام» حضور عوامل «مدرسه تلویزیونی ایران» در ۱۶۲ پویش «ایران 1430» در قاب شبکه آموزش پویش دست‌های مهربان در دکتر سلام میهمان و موضوعات هفته اول بهمن ماه 1401 همکاری بنیاد علم ایران و شبکه آموزش سیما میهمان و موضوعات هفته سوم دی ماه 1401 برنامه دکتر سلام سردار دل‌ها «پرستاره» را نورانی می‌کند مجموعه «زندگی بهتر» روی آنتن شبکه آموزش پویش «دست های مهربان» در شبکه آموزش “پرستاره” شبکه آموزش در شب یلدا «قصه ما» مخاطبان در شب یلدا شنیدنی می شود نازایی و درد زانو دو موضوع مهم برنامه های شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی، مروج فرهنگ ایرانی اسلامی در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها