اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه شنبه 25 بهمن 1401
در شبکه آموزش ازروز مبعث افتتاح می‌شود ؛

آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی»

مدیر شبکه آموزش سیما از افتتاح برنامه «مدرسه کنکور ایران» با شعار پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی از ۲۹ بهمن‌ماه همزمان با مبعث رسول اکرم، تا کنکور سال آینده روزی ۳ ساعت برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی ، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، صبح امروز سه شنبه 25 بهمن نشست خبری مدرسه کنکور با حضور مدیر شبکه آموزش و سهراب ابوذرخانی فرد، تهیه‌کننده برنامه مدرسه کنکور برگزار شد.

در بخشی از این نشست سهراب ابوذرخانی فرد، تهیه‌کننده برنامه مدرسه کنکور ایران گفت: در این برنامه از بهترین دبیرهای کشور استفاده و همه نکات را مطرح کردیم و سعی کردیم بهترین اساتید در این برنامه حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این مدرسه با روزی سه ساعت پخش از ۱۷ تا ۲۰ کل مباحث تدریس می‌شود. ۵ تا ۸ صبح هم تکرار برنامه را شاهد خواهیم بود. تا آخر اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۳ هفته این برنامه پخش می‌شود. از اول خرداد هم برنامه‌ای جامع ویژه امتحان نهایی روی آنتن می‌رود.

ابوذر خانی‌فرد در ادامه با اشاره به این مطلب که این کلاس‌ها به صورت رایگان برگزار می شود، اظهار کرد: نمی خواهیم هزینه ایجاد کنیم و همه جزوه‌ها به صورت رایگان قابل دانلود است به نظر ما دانش آموزان برای حضور در کنکور به جز این برنامه به چیز دیگری نیاز ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بالای ۵۰ درصد برنامه‌ها آماده است و خوشبختانه بهترین مدرسان که دبیران برتر کنکور هستند در این برنامه حضور دارند.

ابوذرخانی فرد یادآور شد: محتوای این برنامه‌ها برای دانش‌آموزان سه رشته انسانی، تجربی و ریاضی پخش می‌شود و همچنین برای دانش‌آموزان سال دهم و یازدهم دبیرستانی نیز قابل استفاده است.

در ادامه این نشست علی عبدالعالی نیز با اشاره به این مطلب که این برنامه مساله یک میلیون خانواده را حل می‌کند، گفت: ما در کشور از عدالت آموزشی برخوردار نیستیم. موسسه‌ها از طریق همین صداوسیما می‌گویند فلان عدد را به سامانه پیامک کنید. در کمتر از چند دقیقه با شما تماس می‌گیرند و بابت هر رشته‌ای ۱۳ میلیون تومان می‌گیرند.

وی با اشاره به صحت سنجی سخنان خود درباره اینکه بهترین اساتید در مدرسه کنکور آموزش را برعهده دارند، اظهار کرد: یک هفته دانش آموزان برنامه رایگان ما را ببینند و با برنامه‌های موسسات مقایسه کنند و بگویند کیفیت کدام بهتر است.

عبدالعالی زاده تاکید کرد: اگر دو سال مسئولان کشور این برنامه را حمایت کنند؛ بخشی از بی‌عدالتی آموزشی جبران می‌شود. شبکه آموزش پلتفرم ویدئویی من نیست همه باید کمک کنند تا بتوانیم عدالت آموزشی را در بحث کنکور محقق کنیم.

به گفته مدیر شبکه آموزش بیماری کنکور یک درمان ساده دارد. ما راه حل را پیدا کرده ایم همه می‌توانند محتوا را به شکل رایگان ببینند و در قدم بعدی آزمون‌ها نیز رایگان خواهد شد و در ادامه نیز بدون اینکه از اینترنت استقاده شود جزوات از طریق استفاده از فلش به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان خواهد بود.

وی تاکید کرد: هر کسی در هر جای ایران علاقه‌مند است من نیم ساعت با او حرف می‌زنم. درمان کنکور عدالت آموزشی تلویزیون است. در کشور ۶۴ میلیون دستگاه تلویزیون وجود دارد. ما محتوای کامل و جامع و رایگان کنکور را در این برنامه ارائه می‌کنیم. قدم بعدی این است که جزوه‌های مکمل را بدون اینترنت به دانش‌آموزان برسانیم. خط قرمز من گرفتن پول از مردم است و همه چیز باید رایگان باشد.

عبدالعالی اضافه کرد: سه ساعت برنامه کنکور در روز کافی نیست و من یک جدول پخش ده ساعته می‌خواهم. من می‌خواهم به رئیس صداوسیما بگویم یک کانال جدید آموزش۲ راه بیاندازید تا من روزی ده ساعت برنامه پخش کنم. ایده‌آل من تاسیس این کانال است و دلم روشن است که این اتفاق بیفتد.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان این که کنکور، یک مافیای ۵۰ هزار میلیارد تومانی در سال دارد، افزود: ما برای این برنامه بهترین معلم ها را انتخاب کردیم و دستمزد خوبی به آنها دادیم. شرط ما این بود که درس دادن شان جامع باشد. از چند معلم استفاده کردیم و از آنها خواستیم اشتباهات یکدیگر را مشخص کنند تا مطمئن شویم که نکته درسی جا نیفتاده است

وی تاکید کرد: خط قرمز ما عبور از آموزش رایگان و پول گرفتن از دانش آموزان و خانواده‌های آنها است ما تلاش داریم که کمپینی راه بیندازیم که در مکانهایی که تلویزیون وجود ندارد از طریق کمک خیرین تلویزیون خریداری شود تا مناطق محروم نیز بتوانند از مدرسه کنکور استفاده کنند.

به گفته مدیر شبکه آموزش در این راه آموزش و پرورش مانند همیشه همراه بوده است و این تقاضا را از آنها داریم که با دادن بخشنامه‌ای به مدارس از آنها بخواهند که از این آموزشها که به صورت رایگان به دانش آموزان داده می‌شود استفاده کنند.

وی یادآور شد: می ترسیدیم که زودتر خبر آغاز مدرسه کنکور را بدهیم زیرا مافیای کنکور با ما مقابله می‌کردند و اجازه نمی‌دادند که این امر شکل بگیرد.

به گفته عبدالعالی زاده بنیاد انسان ستاد اجرایی فرمان امام و صداو سیما تامین بودجه ساخت این برنامه را برعهده داشتند.

مدرسه تلویزیونی ایران بعد از کرونا و با هدف آموزش از راه دور کودکان ایرانی در دوران تعطیلی اجباری مدارس راه‌اندازی شد اما بعدها با فروکش‌کردن کرونا تولید و پخش برنامه‌های آموزشی در قالب این برنامه ادامه یافت.

حالا شبکه آموزش درصدد راه‌اندازی «مدرسه کنکور» برای نوجوانان ایرانی برآمده است و وزارت آموزش و پرورش هم چندی قبل از راه‌اندازی رادیو مدرسه خبر داده بود.

آخرین اخبار

ساخت سریال جدید تلویزیونی برای پیشگیری از بی‌سوادی رفیعی مشاور پخش و تامین برنامه شبکه آموزش شد یک انتصاب در شبکه آموزش 🔶 جدول پخش برنامه آمادگی آزمون متوسطه اول در مدرسه تلویزیونی ایران همكاري شبكه آموزش و دادگستري چالش های پیش روی وزیر جدید آموزش و پرورش در برنامه «پرسشگر» بهار کتاب ۳۴| مدیر شبکه آموزش سیما در گفت‌و‌گو با آنا: انقلابی بزرگ در راستای عدالت آموزشی بزرگداشت روز معلم در شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی سوخت «از دولت قرآن» ویژه برنامه شب های قدر شبکه آموزش مدیر تامین برنامه شبکه آموزش سیما منصوب شد کاهش تلفات جاده‌ای در برنامه فقط «به خاطر من» در شبکه آموزش «ژرفاخند» برنامه ماه رمضان شد آموزش استعدادهای درخشان در مسابقه «هوش یار» «آوای رمضان» از نیمه شب تا سحرهای ماه رمضان مهمان خانه های ایرانی آشنایی با درمان های طب سنتی ایرانی در «دکتر سلام» مدرسه‌ای به وسعت ایران؛ عدالت آموزشی سوغاتی که کرونا با خود به همراه آورد مسابقه تلفنی مدرسه از شبکه آموزش پخش می شود؛ رقابتی تخصصی برای دانش آموزان پایه اول تا ششم تفاهم نامه همکاری فیما بین سازمان نظام پزشکی کشور و شبکه آموزش سیما امضا شد تحریک حس کنجکاوی مخاطبان با «رادیکال 7» «هوشیار» گامی برای تحقق عدالت آموزشی طرح شبکه آموزش سیما برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی» نشست خبری آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با حضور دکتر عبدالعالی سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در برنامه «رویش»:رسانه ابزار اصلی آموزش و ترویج است بررسی دستاوردهای انقلاب در حوزه پزشکی با «دکتر سلام» حضور عوامل «مدرسه تلویزیونی ایران» در ۱۶۲ پویش «ایران 1430» در قاب شبکه آموزش پویش دست‌های مهربان در دکتر سلام میهمان و موضوعات هفته اول بهمن ماه 1401 همکاری بنیاد علم ایران و شبکه آموزش سیما میهمان و موضوعات هفته سوم دی ماه 1401 برنامه دکتر سلام سردار دل‌ها «پرستاره» را نورانی می‌کند مجموعه «زندگی بهتر» روی آنتن شبکه آموزش پویش «دست های مهربان» در شبکه آموزش “پرستاره” شبکه آموزش در شب یلدا «قصه ما» مخاطبان در شب یلدا شنیدنی می شود نازایی و درد زانو دو موضوع مهم برنامه های شبکه آموزش سیما مدرسه تلویزیونی، مروج فرهنگ ایرانی اسلامی در نشست خبری «بازی موازی» مطرح شد؛/تقلید طنزگونه جام جهانی با مشارکت گیمرها/ سیاست شبکه آموزش حرکت به سمت بازی است بهداشت جسمی و روحی کودکان دوشنبه 7 آذر موضوع برنامه صبحی دیگر معلمی که یک میلیون درخت کاشت بررسی بیماری واریس در صبحی دیگر آیا آب آوردن مغز در کودکان درمان دارد خودسرانه دارو مصرف نکنید به موازات بازی های جام جهانی فوتبال ،شبکه آموزش سیما برنامه "بازی موازی" را روی آنتن می برد دیابتی ها فردا دوشنبه برنامه صبحی دیگر را تماشا نمایند بررسی بیماری های کلیوی با شروع هفته حمایت از بیماران کلیوی در شبکه آموزش پوسیدگی دندان در کودکان موضوع برنامه دکتر سلام

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها